31 godina od pogibije u Đačkom domu u Gospiću

Prva ratna zima u Lici je svim pripadnicima 128.br HV „Sveti Vid“, ali i njihovim najbližima u Rijeci i okolici, ostala u pamćenju kao najhladnija (temperatura se spuštala i do -25 oC) ali i najtragičnija. Rijeka je bila pošteđena od ratnih razaranja ali je cijela riječka mladost bila u ratu a ove su pogibije donijele hladnoću i tugu u mnoge kuće.  Pogibijom četvorice pripadnika 128.br.HV »Sveti Vid« Rijeka od četničke granate u Đačkom domu u Gospiću na sam Badnjak 1991.godine te pogibijom jednog pripadnika na Perušićkoj kosi nastavio se tragični niz pogibija započet napadom na Čanak. 

I ove se godine, neposredno pred Božić, prisjećamo tragične pogibije četvorice pripadnika 128.brigade HV:

  1. BRUNO COLNAR
  2. STJEPAN KLIĆ
  3. PAVAO PUTRIĆ
  4. GORAN ŠIMAC

Odmah poslije Božića na Perušićkoj kosi, u Pocrnićima, poginuo je BORIS ČAVLINA.

Pogibija će se obilježiti okupljanjem branitelja i Sv.Misom 24.12. u Jelenju.

NEKA IM JE VJEČNA ČAST I SLAVA.

I ove godine na Badnjak pripadnici 128.brigade i članovi obitelji poginulih okupili su se na Sv. Misi u Jelenju, obišli grobove poginulih i družili se i tako odali počast tragično poginulima u Gospiću 1991.godine, u Đačkom domu, na sam Badnjak.

KONTAKT:
Pomerio 26, 51 000 Rijeka
udruga128brhv@gmail.com
099 8851130
administrator web stranice: stane.linic@gmail.com

Copyright@Udruga128.br HV "Sveti Vid"- Rijeka