Kada je osnovana, u proljeće 1992. poslije teške i pogibeljne ličke zime u kojoj je poginulo više od polovine ukupno poginulih pripadnika 128.brigade HV u Domovinskom ratu, Udruga 128.br HV “SVETI VID” imala je osnovni cilj: pomoći onima kojima je potrebno. Najprije djeci i udovicama poginulih pripadnika brigade.

Ove godine, zahvaljujući entuzijazmu S. Kabića prvenstveno, pa W.Cvjetana i ostalih, Udruga je:

 • Organizirala humanitarnu izložbu u PPMHP (Guvernerova) i prihod donirala Dječjem domu za nezbrinutu djecu Lovran i Dječjoj bolnici Kantrida
 • Prikupljala i odnijela humanitarnu pomoć u potresom pogođena područja na Banovini
 • Organizirala raspodjelu donacije od tvrtke Walamar Hoteli i gospodina Mišela Budimilića (TV prijemnici). Osim pojedinaca kojima su TV potrebni a nisu htjeli u javnost sa TV prijemnikom smo obradovali i udruge sa kojima već godinama surađujemo i imamo vrlo dobre odnose:
  • DVD Crni Lug
  • JVP Rijeka
  • DVD Halubjan
  • KBC
  • Ubdrhž Rijeka
  • MRK KOZALA
  • Udruga branitelja Grobinštine
  • UHBDDR PGŽ – Grobnik

Hvala svima.

.

KONTAKT:
Pomerio 26, 51 000 Rijeka
udruga128brhv@gmail.com
099 8851130
administrator web stranice: stane.linic@gmail.com

Copyright@Udruga128.br HV "Sveti Vid"- Rijeka