Novo ime parka na Kozali – Park Zvonimira Škerla

DOMOVINSKI RAT

Imenovanje velikog parka na Kozali Parkom Zvonimira Škerla obilježeno je prigodnom i skromnom svečanošću zbog mjera zaštite od COVID-19 virusa. Zvonimir Škerl je poginuli hrvatski branitelj, pripadnik 128.br HV „Sveti Vid“ Rijeka koji je poginuo 1992.godine u Ibrešićima, na ličkom ratištu. Ujedno bio je i dugogodišnji kapetan MRK Kozala.

Na svečanosti su prisustvovali članovi obitelji Škerl, predstavnici grada Rijeke predvođeni dogradonačelnikom Markom Filipovićem, članovi udruge 128. brigade Sv. Vid, vijećnici MO Kozala te predstavnici Muškog rukometnog kluba Kozala, dopredsjednik Željko Blažević, tajnik Christian Brozović te kapetan seniora Dino Islamović.

Prije samog polaganja vijenaca okupljenima se obratio i dopredsjednik rukometaša Kozala, jednih od pokretača inicijative za imenovanje parka, Željko Blažević:

– Od svega srca zahvaljujemo Mjesnom odboru Kozala te Gradu Rijeci što su prepoznali inicijativu kluba, udruge Sv. Vid te vijećnika Kristiana Starčića i omogućili da ovaj do sada bezimeni park, a tako važan dio ovoga kvarta, dobije ime po našem dragom Škerotu. Mi već 28 godina preko memorijalnog rukometnog turnira održavamo sjećanje na Zvonimira, a ovim imenovanjem su svi Kozalčani i Riječani dobili još jedno mjesto koje će ih podsjećati na veliku žrtvu naših sugrađana u Domovinskom ratu, kazao je Blažević.

Polaganje vijenaca na spomenik palim braniteljima, od strane MRK Kozale simbolično je pripalo sadašnjem kapetanu kluba Dini Islamoviću