28. memorijalni rukometni turnir “ZVONIMIR ŠKERL”

AKTIVNOSTI UDRUGE

I ove godine, 28. put po redu, održan je Memorijalni rukometni turnir Zvonimir Škerl kao uspomena na mladog rukometaša i kapetana MRK Kozale poginulog na ličkom ratištu 19.01.1992.

Organizatori su bili Udruga 128. Brigade HV Sveti Vid, MRK Kozala i MO Brašćine Pulac. Na turniru je šest rukometnih ekipa: Kozala, Selce, Zamet, Rudan, Ogulin, Gosić  je u kategoriji mlađi kadeti odmjerilo je svoje snage. Možemo sa ponosom reći da je mlada ekipa MRK KOZALA u finalu pobijedila RUDAN i osvojila prvo mjesto na turniru.

Kao I svake godine, turnir I ove ima humanitarni karakter. U suradnji sa Socijalnom samoposlugom, na ulazu u dvoranu skupljale su se donacije u obliku hrane te higijenskih potrepština . Članovi Udruge 128 brigade tijekom održavanja turnira posjetili su grobove Zvonimira Škerla, Nevenka Grbca, Samira Terzića i Petra Horvata, pripadnika 128.br HV  koju su tog kobnog dana 19.01.1991.godine u selu Ibrišići položili svoje živote za Domovinu,  te položili vijence i zapalili svijeće.