Obilježavanje obljetnice stradanja pripadnika 128.br HV “Sveti Vid” u Čanku

AKTIVNOSTI UDRUGE DOMOVINSKI RAT
Spomenik poginulima u Čanku. Autor Željko Matković, pripadnik 1.bojne 128.br HV

Pripadnici Udruge 128.br HV “Sveti Vid” se tradicionalno svake godine 10.prosinca, na dan stradanja pripadnika brigade u Čanku 1991.godine, okupe u Svetištu Majke Božje Trsatske. Poslije mise zadušnice za poginule okupe se na skromnom domjenku. Ove godine je kao gost bio i brigadir u mirovini Svetko Šare, ratni zapovjednik 111.br HV “Zmajevi” kojemu su brigadir u mirovini Joko Đipalo, ratni zapovjednik 128.brigade i bojnik Ivan Lerga, predsjednik Udruge uručili fogomonografiju “128.br” autora Petra Trinajstića.

 

Poginuli pripadnici 128.br HV u Čanku 10.12.1991.godine:

S lijeva na desno: Miljenko Benaš, Zlatko Liker, Ivan Radica, Ivoslav Škaron i Franjo Matašić 

[Modula id=”17″]

Iz NOVOG LISTA 10.12.2018. SJEĆANJE NA ČANAK ‘Bio je to pakao iz kojeg je izrastao prkos slobode’