Obilježena 25. obljetnica osnutka 128. brigade HV-a „Sveti Vid“

OBLJETNICE

Povodom 25. obljetnice osnutka 128. brigade HV-a „Sveti Vid“ delegacije Grada Rijeke, Primorsko-goranske županije i Udruge 128. brigade „Sveti Vid“ položile su vijence na Mostu hrvatskih branitelja. U ime Grada Rijeke, vijenac je položio gradonačelnik Vojko Obersnel.

U ime Primorsko-goranske županije, vijenac su položili predsjednik Županijske skupštine Erik Fabijanić i pročelnik Ureda Županije Goran Petrc, a u ime Udruge 128. brigade „Sveti Vid“ predsjednik Upravnog odbora Ivan Štrković te Miodrag Hećimović i Joko Đipalo.

128. brigada osnovana je 22. listopada 1991. godine kao jedina brigada na području Republike Hrvatske koju su u potpunosti činili pripadnici teritorijalne obrane, a koja je nakon izvršenja zadaća na području Rijeke prebačena na područje Like.

Brigada je također sudjelovala u operaciji Oluja te dala konačan doprinos oslobođenju našeg teritorija.