Tradicionalni godišnji posjet 128 brigade HV – Sveti Vid Ličko-senjskoj županiji

AKTIVNOSTI UDRUGE OBLJETNICE

I ove godine Udruga 128. brigade HV – Sveti Vid iz Rijeke posjetila je mjesta gdje su stradali njihovi pripadnici na ličkom bojištu povodom godišnjice osnutka brigade. Udruga je došla zajedno s djecom, udovicama i roditeljima poginulih.
Općinski načelnik Boris Luketić, predsjednik Općinskog vijeća Tomislav Užarević te predsjednik UBDR Općine Plitvička jezera Ivica Jandrić dočekali su ih u Korenici te su zajedno zapalili svijeće kod spomenika sv. Jurja, ujedno spomenika Hrvatskim braniteljima. Zatim su se zaputili do pošte u Korenici gdje su postavili vijenac i zapalili svijeće kod spomen-ploče 128. Brigade koja je u vrijeme Akcije Oluja prva ušla u Korenicu 6. kolovoza preko prijevoja Ljubovo na čemu su im posebno zahvalni mještani Općine Plitvička Jezera. Na svome hodočašću nastavljaju put prema Podlapači, Gospiću, Perušiću a posljednja postaja je mjesto Čanak nakon koje se vraćaju u Rijeku.