Obilježena 22.obljetnica osnivanja 128.br HV “Sveti Vid”

OBLJETNICE

U subotu, 19. listopada 2013. godine, na Mostu hrvatskih branitelja obilježena je 22. obljetnica osnivanja 128. brigade Hrvatske vojske. Povodom obilježavanja 22. obljetnice osnutka 128. Brigade Hrvatske vojske, predstavnici udruge su na Mostu hrvatskih branitelja položili cvijeće i zapaliti svijeće u znak sjećanja na sve poginule članove brigade.

Polaganju vijenaca prisustvovali su i gradonačelnik Vojko Obersnel, zamjenik gradonačelnika Miroslav Matešić te pročelnik Odjela za gradsku samoupravu i upravu Mladen Vukelić koji su također položili vijenac u znak sjećanja na poginule.

Nakon polaganja vijenaca, s početkom u 11 sati započela je Sveta misa u Katedrali svetoga Vida, a nakon mise je u prostorijama udruge održan domjenak i druženje pripadnika brigade s djecom, udovicama i roditeljima poginulih branitelja.